Transport/pl

From Wikimania
Jump to navigation Jump to search
deutsch  français english 
esperanto español  italiano
日本語  nederlands Polski
العربية 中文

Miejsce gdzie odbywać się będzie konferencja (Miejsce konferencji) znajduje się blisko centrum Frankfurtu, jest więc łatwo dostępna samochodem, pociągiem i samolotem.

Samochodem

Map of Frankfurt with the Haus der Jugend (9)

Jeśli przybędziecie od północy autostradą 5 (A5) jedźcie nią aż do Bad Homburger Kreuz, gdzie należy skręcić na autostradę 661 (A661) w kierunku Offenbach aż do dotarcia do "Offenbach-Kaiserlei".

Jeśli przybędziecie z pozostałych kierunków jedźcie autostradą 2 (A3) do Offenbacher Kreuz, gdzie należy skręcić na autostradę 661 (A661) w kierunku Offenbach aż do dotarcia do "Offenbach-Kaiserlei".

Po opuszczeniu autostrady znajdziecie się na obwodnicy Frankfurtu, którą należy opuścić w kierunku Frankfurt-Sachsenhausen i jechać wzdłóż rzeki Men (Main) przez ok. 3 km. Droga skręca następnie w lewo i po ok. 500 m należy skręcić w prawo. Na tym odcinku trzeba się trzymać prawego pasa. Po przejechaniu następnych dwóch skrzyżowań ze światłami (ulica:Deutschherrnufer) dojedziecie do Haus der Jugend, które się znajduje ok. 100 m. za ostatnimi światłami.

Zwróćcie uwagę, że bezpłatne zaparkowanie blisko Haus der Jugend jest zazwyczaj bardzo trudne.

Transportem publicznym

Wyjdź z głównej stacji kolejowej (Hauptbahnhof) główynym wyjściem. Po prawej stronie znajduje się dworzec autobusowy. Wsiądź do autobusu 46 jadącego w kierunku "Mühlberg". Autobusy te kursują co 20 minut. Wysiądź na przystanku "Frankensteiner Platz". Stąd trzeba przejść spowrotem ok 40 m aby dojść do wejścia Haus der Jugend.

Autobusowa linia 46 nie kursuje wieczorami oraz bardzo rzadko w weekendy. W tym czasie należy wsiąść do tramwaju nr. 16 jadącego w kierunku "Offenbach Stadtgrenze" i pojechać do przystanku "Lokalbahnhof". Idź ulicą Dreieichstraße na północ w kierunku rzeki Men (Main). Skręć w lewo w ul. "Deutschherrnufer" i po ok. 100 m. dojdziesz do Schroniska Młodzieżowego (Youth-Hostel).

Samolotem

Na lotnisku Frankfurt Flughafen zejdź do podziemnej stacji metra (S-Bahn) i przejedź 3 przystanki w kierunku Hanau i wysiądź na przystanku pod główną stacją kolejową we Frankfurcie. Dalej kieruj się opisem w sekcji "Transportem publicznym".

Z lotniska Flughafen Frankfurt-Hahn, które znajduje się ok. 120 km na zachód od Frankfurtu musisz skorzystać z autobusu do głównej stacji kolejowej we Frankfurcie (Hauptbahnhof). Bilet na ten autobus kosztuje 12€ a czas podróży to ok. 1:45 h. Z dworca kolejowego we Frankfurcie kieruj się opisem w sekcji "Transportem publicznym".

Przydatne linki